Google Ürün Listeleme Ücretsiz mi?

Satıcıların Google Alışveriş sekmesinde ürünlerini listelemesi yakında ücretsiz olacak. Nisan ayı bitiminden önce ABD’de, yılsonuna kadar da tüm dünyada hayata geçmesi bekleniyor.

Bu kararın neden verildiğini açıklayan Google, pandemi döneminde mücadele eden işletmelerin şu anda Google Alışveriş listeleri için ödeme belirtiyor.

Dijital ticaret şu anda hem satıcılar hem de tüketiciler için bir yaşam çizgisi olduğundan, Google, arama sonuçlarında ücretsiz ürün listelemeleri sunarak benzeri görülmemiş bir hamle yapıyor ve satıcılara kolaylık sağlıyor.

Bu değişikliğin perakendecilere, alışveriş yapanlara ve reklam verenlere sağladığı faydalar ise şöyle;

Ücretsiz girişlerden yararlanmak için mevcut Merchant Center kullanıcıları ve alışveriş reklamları, herhangi bir şey yapmak zorunda kalmayacak. Merchant Center’da yeni olan perakendeciler için ise Google, önümüzdeki haftalar ve aylar boyunca katılım sürecini kolaylaştırmaya devam edeceğini açıkladı.

Google Alışveriş ‘teki tüm girişler Merchant Center’a yüklenen ürün feed’ lerine bağlı olduğundan, ücretsiz ürün listelerini yayınlamak için bir Merchant Center hesabı kesinlikle gereklidir. Ücretsiz girişler önümüzdeki haftaya kadar yayınlanmayacak ancak perakendecilerin mümkün olan en kısa sürede bir Merchant Center hesabı oluşturmalarında fayda var.

PayPal ile Yeni Ortaklık da Gündemde

Google Alışveriş’teki bu anıtsal değişikliğin yanı sıra, PayPal ile yeni bir ortaklık başlatacağını da duyurdu. Satıcılar, PayPal hesaplarını, katılım sürecini hızlandırdığı söylenen Google Alışveriş’e bağlayabilecekler. PayPal artık Google’ın Shopify, WooCommerce ve BigCommerce gibi mevcut iş ortaklarına katılıyor.

https://sedagokce.com/artik-google-alisveriste-urun-listeleme-ucretsiz/

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.